Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy pomysł związany z APRS-em
SP9UOB Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 11
Dołączył: 30-05-2011
Post: #12
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em
(09-05-2012 22:44)SP9RQA napisał(a):  No tak, ale sam wiesz ze dsPIC do tanich nie należy, a w tym co go zastosowałeś w projekcie już się nic więcej nie zmieści, choć procesor sie tam raczej nudzi, więc trzeba by zastosować większego dsPIC'a, a co za tym idzie jeszcze droższego.


Na własne potrzeby można mieć gratisowo ;-)

A co do miejsca w kostce - to zastosowanie go tylko i wyłącznie jako stosu AX25 to krok wstecz i odchudzenie kodu.

Co do ceny: DSPIC33FJ128GPP w TME w pdipie kosztuje 20 pln. Ma 16 kilo ramu i od wuja Flasha. Przy samplowaniu 156 kHz i cyfrowych filtrach zamiast max'a mam jeszcze lepszą skuteczność :-)) Atmega128 z tego co widze kosztuje złotych 22 ;-)

Pozostaje jeszcze kwestia programatora, dsPIC'e to jednak mało popularne kostki i wymagają drogich/skomplikowanych programatorów.

(09-05-2012 22:45)SQ6OWH napisał(a):  @SP9UOB: pomysł mi się podoba, pytanie, czy jestem w stanie napisać/skompilować/zaprogramować układ pod Linuksem (albo pesymistycznie - ładnie się uśmiechnąć, dostać/kupić binarkę, po czym ustawić fusebity czy co tam PICe mają do konfiguracji i wgrać gotowy "firmware")?

Powiem tak, cały development robie na linuxie - nie mam windowsa w domu.
Binarki dostępne są na stronie projektu.

Jak uporam się z moim balonowym projektem (czas goni) to będzie równiez bootloader, który umożliwi programowanie kostki via port szeregowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2012 23:03 przez SP9UOB.)
09-05-2012 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em - SP9UOB - 09-05-2012 23:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości