Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy pomysł związany z APRS-em
SP9RQA Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 370
Dołączył: 30-09-2009
Post: #8
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em
Ja też myślę, że to wcale nie jest głupi pomysł z tym arduino. W tej chwili jest mnóstwo mutacji tego projektu.

Tutaj są źródła do PCB w Eaglu i Protelu:
http://www.freeduino.org/freeduino_open_designs.html

więc zrobienie "kanapek" do tego to już banał.
(09-05-2012 21:48)SP9UOB napisał(a):  (...)
Taki projekt istnieje: http://sp9uob.verox.pl/dstnc.html
(...)

Jest tylko jedno ale... ;-) To ma być projekt otwartoźródłowy,
a dsTNC jest póki co zamknięty. Nie, żebym Ci to wypominał,
bo to w końcu Twoja praca, wiec już za samo to, że się nią dzielisz za darmo jestem pełen uznania.

No i pozostaje kwestia ceny układów dsPIC.

73




(09-05-2012 16:36)SQ6OWH napisał(a):  Piszecie koledzy o modemie, też miałem z tym zgryz, oto, co wygrzebałem:
- jest sobie coś takiego, jak Arduino (zapewne znany) - projekt bazujący na mikrokontrolerach ATmega 328 - płytka uruchomieniowa, procesor może mieć wgrany (ale nie musi i tego się trzymajmy Wink bootloader pozwalający w sposób łatwy go programować
(...)

Przy okazji wrzucę jeszcze to co wrzuciłem na forum aprs ze strony avrfreaks.


ATMEGA324 based APRS TNC. Interfaces with a SIRF III GPS module and an LCD panel for status display. Operates on a single li-ion cell and has on board li-ion charger chip.

The hardware will generate a PTT (push to talk) signal and also the modulated audio. These 2 signals can be connected to a 2M handheld or various 2M mobile transceivers to send APRS packets via the radios to the APRS digipeater system.

The firmware encodes data in MIC-E format and also implements a smart beaconing algorithm to minimize transmitted packets.

The SIRF III GPS is intefaced via a TTL connection and the NMEA sentences are decoded in the software to acquire the current position for use with the smart beaconing algorithm and also to be encoded for transmission along with the user's call sign.



(07-05-2012 12:32)SQ5NBG napisał(a):  (...)
Część nadawczo/odbiorcza modemu z powodzeniem działa w oparciu o ATmega8 - projekt WhereAVR, który wydaje mi się, że bardzo dobrze nadaje się na bazę naszego projektu.
(...)

To chyba nie jest dobry start. Ten projekt wykorzystuje komparator i opiera zasadę działania na liczeniu przejść przez "zero" (jak mi się wydaje), więc jest bardzo podatny na zakłócenia. No i z tego co pamiętam, ktoś gdzieś pisał, że działa dobrze tylko w pobliżu silnych sygnałów.


Załączone pliki
.zip  aprs_pictures.zip (Rozmiar: 344.53 KB / Pobrań: 1102)
.zip  aprs_tnc.zip (Rozmiar: 17.42 KB / Pobrań: 1056)
.pdf  avr_tnc.pdf (Rozmiar: 26.7 KB / Pobrań: 1375)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2012 22:16 przez SP9RQA.)
09-05-2012 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em - SP9RQA - 09-05-2012 21:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości