Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #59
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Dziękuję za mobilizację w tej sprawie.
Jak pisałem, nie udało mi się na razie uprościć przełączania obwodów wejściowych ale za to spróbowałem użyć w stopniu m.cz wzmacniacza scalonego NE5532. To podwójny wzmacniacz o minimalnej liczbie wyprowadzeń. Pierwszy wzmacniacz objąłem systemem ARW o dynamice ok. 60dB i pewnie tak zostanie docelowo. Poczytałem również trochę na temat układów SSM. Na razie widzę ich dwie poważne wady: pierwsza to cena (znalazłem dla SSM2165 ofertę za 90 PLN!) a druga to brak wyprowadzenia w SSM2165 sygnalizacji poziomu kompresji więc nie da się za pomocą tego układu mierzyć siły sygnału :-(
Z kolei układ SSM2166 jest na tyle zaawansowany i skomplikowany w użyciu (duża ilość regulatorów parametrów kompresji), że raczej nie widzę go w urządzeniu tej klasy :-(. Mniejszym niedostatkiem jest dość małe wzmocnienie układów bo np. SSM2165 ma 18dB ale dla odbiornika o bezpośredniej przemianie stanowi to raczej utrudnienie.
Czekam na zamówione dławiki 100mH oraz oczywiście na generatory DDS aby temat nabrał większej dynamiki ;-)
L.J.
01-06-2012 9:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 01-06-2012 9:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości