Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie języków programowania
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #19
RE: Porównanie języków programowania
(01-04-2012 23:59)SP5FCS napisał(a):  Marcin, po naciśnięciu [start debuging] symulator wykonuje cały kod inicjujący (prolog), omijanie wektorów przerwań, ustawienie stosów, zerowanie pamięci RAM itd. i zatrzymuje się na pierwszej linii kodu w języku C. Czyli jeszcze nic z kodu C nie wykonał a już 2,5 tys cykli poszło w powietrze.
1. Czyli dzieje sie to w przypadku C lub innego jezyka wysokopoziomowego, a w asemblerze nie ??
2. Jesli program w C mialby w petli obliczac FTW to "prolog" jest tylko na poczatku, a za drugim razem FTW obliczane jest w liczbie cykli 7k - 2,5k(prolog) = 4,5k ??
SP5FCS napisał(a):Mimo, że mamy 01 kwietnia to wyniki uzyskane w assemblerze nie są forumowym żartem. Nie ukrywam, że wykonanie mojego zadania wymagało w ASM sporego nakładu pracy ...... No cóż, interpretację wyników pozostawiam czytelnikom forum. Trudno o lepszą rekomendację dla możliwości assemblera.
3. Adam, zachwalasz i przekonujesz, mnie przekonales. Zlituj sie wreszcie i zrob krotki kurs, a wlasciwie tylko jego poczatek. Wiem ze Ci sie nie chce ale zrobilbys DUZA przysluge dla wielu osob. Ja bede pierwszy na twoich lekcjach. Wystarczy zaczac tak jak ja zrobilem to na forum - zrobilem kilka lekcji, dalem linki do materialow do szkolenia we wlasnym zakresie i Ci przecietnie kumaci dadza sobie rade sami z dalszym szkoleniem jezyka C (oczywiscie powroce do tego kursu).
Najgorzej jest zaczac ! Musi byc ktos kto naprowadzi poczatkujacego aby nie poddal sie na samym poczatku.
Przemysl to chociarz . Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2012 9:12 przez SP4EJT.)
02-04-2012 9:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Porównanie języków programowania - SP4EJT - 02-04-2012 9:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości