Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #4
RE: Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040
Od dość dawna myślę (a jest to bolesny proces :-)) nad projektem, którego nie jestem w stanie zacząć.
Chodzi o dołączenie do radia FT-817 (lub FT-857/897) front panelu sterowanego przez CAT-a, który miałby (znaczy się ten front panel) graficzny wyświetlacz, np. taki jak w wątku Adama SP5FCS (http://sp-hm.pl/thread-912.html), porządne gałki i przyciski. Seria FT-8xx jest bardzo popularna i interesująca, dołączenie stacjonarnego front panela poprawiłoby niesamowicie komfort obsługi a ewentualne dodanie obudowy, w której byłyby jeszcze filtry pasmowe i ewentualnie inne ułatwienia (np. PA do pracy stacjonarnej dla FT-817) stworzyłoby w zasadzie nowe radio (FT-817 extra :-)).
Myślę, że znacznym ułatwieniem było zastosowanie płytki Arduino XMega.
I zamiast ograniczać się tylko do zewnętrznej gałki strojenia i żałowania potem, że można więcej, może lepiej od razu spróbować zrobić więcej?
Spodziewam się odpowiedzi - jest przecież HRD. No tak, ale mnie chodzi o nową wersję radia a nie dołączenie komputera. Myślę, że Tomkowi SQ7IQI też gałka z HRD nie pasuje, i woli porządną manualną a nie ekranową.

Zbyszek
SP3NYF
21-04-2012 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040 - SP3NYF - 21-04-2012 23:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości