Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NE5534 vis NE5532 w homodynie.
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,369
Dołączył: 29-01-2010
Post: #8
RE: NE5534 vis NE5532 w homodynie.
Jurku ależ napiszę Ci na priva i za parę dni odpowiem na forum. Chodzi mi o to by jednak zaznajomić sie z pewnymi pojęciami polecam Piotr Górecki Wzmacniacze operacyjne
Dla wzmacniaczy są podawane dwa parametry prąd i napięcie szumów dzielimy napięcie szumów przez prąd szumów i otryzmujemy wielkość nazwaną zastępczą rezystancją szumów. Wypadkowe szumy są złożeniem składowej napięciowej i prądowej. I tak wzmacniacz AD797 skonikąd świetny dla rezystancji źródła większej od 5k będzie miał szumy większe od wydawałoby się znacznie gorszego TL071 (który ma za to znikomy prąd szumów w porównaniu z AD797). AD797 będzie za to bezkonurencyjny dla małych rezystancji źródła sygnałów. Warto zauważyć, że w Husarze, Piligrime i innych tego typu układy współpracują z źródłami o dużej rezystancji wewnętrznej (kondesator pamiętający), wnioski co do wzmacniacza operacyjnego nasuwają się same. Ja w swoich układach SDR z kolei najczęściej stosuje niskie impedancje i dla mnie rzeczywiście dobrym wyborem są układy AD.
Dla bardziej zaintereowanych polecam Piotr Górecki Wzmacniacze operacyjne str 227 -230 lub przejrzć cykl z EDW o wzmacniaczach operacyjnych, tu stron i numerów niestety nie podpowiem.
Polecam przejrzeć parametry TL072
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 17:35 przez SQ4AVS.)
11-03-2012 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: NE5534 vis NE5532 w homodynie. - SQ4AVS - 11-03-2012 23:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości