Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
SP5AQT Offline
Roman
***

Liczba postów: 201
Dołączył: 02-03-2009
Post: #16
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
İmage Witam
Jako stary mechanik chcę się podzielić kilkoma uwagami. Ja płytki drukowane wykonuję od bardzo dawna, miałem dostęp do wierteł widiowych bez trzonka i wiercenie nimi po wykonaniu kilkunastu,czasami kilkudziesięciu otworów kończyło się złamaniem wiertła(wiertarka trzymana w ręku).
Przemyślałem temat i powstała wiertarka jak na fotce poniżej. Podstawa na dole jest z odlewu żeliwnego od małego wykrojnika do niej przykręcona jest kolumna po której przesuwany jest ruchomy stolik. Stolik podnoszony jest z pomocą dźwigienki i wykonuje skok ~ 6 mm. Silnik przykręcony do wysięgnika wraz z uchwytem do wierteł na sztywno nie wykonuje żadnych ruchów. Silniczek jest od jakiegoś "ustrojstwa" lotniczego i przy zasilanie 45 V daje ~20 tysięcy obrotów/min. Nie polecam żadnych chińskich silniczków ponieważ wszystkie mają luz tzw. wzdłużny i nie nadają się do stosowania w naszych wiertarkach do płytek. Bardzo ważną zaletą poniższej wiertarki jest to że obracające się wiertło nie zmienia swojego położenia a podnoszona jest płytka.
VY 73 Roman SP5AQT.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2012 17:16 przez SP5AQT.)
30-01-2012 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl) - SP5AQT - 30-01-2012 17:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości