Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #15
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
Jeśli ktoś chce znać moje zdanie ... mam Proxxona takiego jak na tym linku z posta#7 ze staywem - tez drogim Smile i z wiertarko-szlifierki jestem bardzo zadowolony, nawet sobie drugą główkę dokupiłem na zapas Smile dobra moc przy najniższych obrotach (5000obr/min) ale widzę że w tym linku jest napisane że regulacja skokowa od 3000obr/min - to by było lepsze bo jak te niby wolne 5000 obroów ustawię to rzeczywiście jest bardzo szybko. Jak mamy wprawę i szybko wiercimy to rzeczywiście można popalić wiertła, robi sie tylko bzyk i już jest dziura. Kolejne dotknięcie więrtła i wrażenie że płytka sama ciągnie wiertarkę. Ja dużo nie wiercę i wiertła jeszcze mam Smile nie popaliłem jeszcze. Zadnych przeszkadzających czy denerwujących bić - generalnie czuć w ręku solindość - jest ciążka i to pewnie pomaga wytłumić drgania.
STATYW - za te kasę spodziewałem sie wykonania zegarmistrzowsskiego. A tu Undecided wajcha, ta która "opuszcza" uchwyt z wiertarką dochodzi do połowy i zaczyna coś trzeć, stawia opór - no to dawaj smarować i oglądać co by tu można poprawić, ale smary nic nie dały. Trze dalej do tej pory od jakichś dwóch lat - można z tym żyć, tylko nie ma takiego wyczucia, bo trzeba użyć większej siły.
Na koniec - nie znalazłem w necie lepszego statywu ale pewnie nie szukałem wystarczająco długo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2012 16:32 przez SP4EJT.)
30-01-2012 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl) - SP4EJT - 30-01-2012 16:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości