Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #170
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Powoli będę robił kod obsługujący przycisk, który dodamy - nazwę go Memory/VFO - będzie zmieniał tryb pracy syntezy z VFO na Memory i odwrotnie. Podłączyc go należy pod wyprowadzenie PA3 i masę (podobnie jak poprzednie przyciski).
Najpierw jednak zrobię trochę porządku w dotychczasowym programie - przełożę funkcję wyświetlającą częstotliwość z pliku głównego programu do pliku-biblioteki obsługi LCD.
Co zatem zrobiłem:
1. Wziąłem projekt z postu #163.
2. Zmieniłem zawartość plików : nowy.c , lcd_alfanum.c , lcd_alfanum.h - zobaczcie co się zmieniło przy przenoszeniu codu funkcji "wys_freq".
3. poprawiłem wartość opóźnienia o którym wspomniał SP3GTG w poście #164 - zamiast 1ms opóźnienia są teraz 3ms (choć SP3GTG napisał że działa z 2ms opóźnienia, ale dałem 1ms więcej na zapas gdyby ktoś miał wolniejszy wyświetlacz)
4. skopiowałem obydwa pliki do obsługi Pamięci przez magistralę I2C do katalogu projektu - jeszcze z nich nie korzystam ale wsadziłem je tam żeby już były gotowe do następnego zabiegu

.zip  nowy.zip (Rozmiar: 65.25 KB / Pobrań: 636)

... Doklepałem trochę kodu który ma zmieniać tryb z VFO na Memory i na odwrót, gdy podamy stan niski na PA3.... i teraz wygląda to tak:

.zip  nowy1.zip (Rozmiar: 73.74 KB / Pobrań: 679)
Nie mogę tego kodu teraz sprawdzić pod kontem poprawności działania gdyż nie mam teraz dostępu do swojej płyty ewaluacyjnej ... jeśli ktoś może to proszę o sprawdzenie i napisanie czy jest OK. Ja to sprawdzę dopiero w weekend.
Jak zwykle czekam na pytania, choć widzę że zainteresowanie jest niewielkie Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2012 20:30 przez SP4EJT.)
01-11-2012 20:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP4EJT - 01-11-2012 20:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości