Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #156
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
(23-05-2012 20:13)SP5IWI napisał(a):  ... Najdziwniejsze jest to że jak wgram program Adama to zgłasza się początkowo normalnie 20 MHz i krok 100 Hz a zmiana kroku powoduje że można wybierać albo 1HZ albo 10MHz,notomiast zmiana częstotliwości jest dość przypadkowa...
Sprawdziłem, wszystko grało oprócz tego że program wykonywał sie za szybko ( kompilator źle liczył wartości dla _delay_ ) dlatego wydawało Ci się że częstotliwość wyskakuje przypadkowa a krok leciał na maxa w lewo lub w prawo Smile . Grzebałem i grzebałem ... i dogrzebałem.
Przy okazji zmieniłem trochę poprawki Adama - mam nadzieję Adam, że się nie pogniewasz, że pozmieniałem nazwy plików, w które poprawiałeś. Żeby wszystko było OK należało to:
Kod:
#ifndef F_CPU
#define F_CPU 16000000
#endif
dodać do pliku lcd_alfanum.c możecie sobie na to popatrzeć. Do tej pory ten wpis był tylko w pliku głównym czyli main.c. Zabieg z plikami nagłówkowymi wymusza chyba dodawanie tego wpisu w każdy plik który zawiera _delay_ (czyli opóźnienia). Przeróbka Adama została przerobiona przeze mnie i wygląda teraz tak:

.zip  nowy.zip (Rozmiar: 55.23 KB / Pobrań: 701)
Poniżej paczka, która ma już wszystkie poprawki odnośnie plików nagłówkowych - proszę tylko adama o sprawdzenie poprawności (program sprawdzony działa). Zwróćcie tylko uwagę na konfigurację wyprowadzeń do DDSa - PORTB ( CS do masy ! ). Taka konfiguracja połączeń będzie przy obsłudze portu SPI więc może nie zmieniajcie konfiguracji w programie tylko poprzełączajcie kabelki.

.zip  nowy2.zip (Rozmiar: 57.19 KB / Pobrań: 699)
Pozostało nam tylko dodać obsługę SPI aby odciążyć procesorek ... tymczasem czekam na ewentualne pytania.
Tutaj przystępnie jest opisany port SPI.
http://www.forbot.pl/forum/topics20/prog...vt2275.htm
Jestem w trakcie zmieniania programu naszej syntezy właśnie pod tym kątem ..............
Pytanie do ADMINA : Czy Admin jest w stanie sprawić żebym mógł edytować post który jest napisany godzinę temu ? Problem jest w tym że jak do postu napisanego przeze mnie wczoraj dołączy się kolejny znika opcja EDYTUJ.Zrobiłem wersję z SPI (jeszcze nie sprawdziłem w układzie - zrobie to jak wrócę do domu). Zmiany nastąpiły w plikach: nowy.c, AD9951.c i AD9951.h

.zip  nowy.zip (Rozmiar: 56.75 KB / Pobrań: 889)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 13:14 przez SP4EJT.)
27-05-2012 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP4EJT - 27-05-2012 16:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości