Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #134
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
(08-03-2012 12:07)SP5IWI napisał(a):  Czy w tej postaci program steruje DDSem? bo mi niestety nie,DDSa podłączyłem do PORTC tak jak w pliku konfiguracyjnym,PC! I/O UPDATE, PC2 SDIO, PC3 SCLK, PC6 RESET.Nie mam taktowania na SCLK.
Przepraszam że tak długo czekałeś na odpowiedź. Program na pewno działa. Podłącz wszystkie 8 diod świecących do portu C na swojej płycie ewaluacyjnej, następnie skompiluj sobie kod , który tu wkleiłem i wgraj do Atmegi.
Kod:
#include <avr/io.h>    
#include <util/delay.h>

int main(void)
    {
    DDRC = 0xff;
    PORTC=0x00;
    while(1)
        {
        PORTC=PORTC^0xff;
        _delay_ms(160);    
        }  
    }
Jest to programik który "mruga" wszystkimi wyprowadzeniami portu C. Ale ... Jeśli masz płytę ewaluacyjna to pewnie masz włączony w Atmedze JTAG, który jest podczepiony właśnie pod port C, sprawdź tym programikiem czy świecą jasno wszystkie diody - jeśli któraś nie świeci lub świeci bardzo słabo to zobacz na których wyprowadzeniach portu C to się dzieje i nie korzystaj z nich - żeby korzystać z całego portu C musisz wyłaczyć JTAG, a bez programatora będzie ciężko to zrobić.... Jak sprawdzisz z których wyprowadzeń nie da się skorzystać to napisz tutaj - ja już dawno to wyłączyłem i nie pamiętam a może przyda się to w przyszłości żeby uniknąć właśnie takich sytuacji. POWODZENIA !
15-03-2012 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP4EJT - 15-03-2012 22:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości