Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #126
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Dziękuję chłopaki że mnie prostujecie - dzięki Wam zdaję sobie sprawę jak mało umiem Tongue postaram się nie popełniać tych samych błędów więcej.
(26-02-2012 20:45)SP3SWJ napisał(a):  RESET jest konieczny dla tego modelu DDS - by wszystko pracowało stabilnie i powtarzalnie.... ... byłem ciekawy jaką metodę zastosujesz do sterowania tego DDS bez "resetowania" go...
no tak, pomyślałem sobie że po co reset skoro dopiero co włączone zostało zasilanie Smile na szczęście w porę doszedłem do tego poprzez sprawdzenie w prawdziwym układzie czy to zadziała i się poprawiłem.
SP3SWJ napisał(a):jeśli sie nie używa zaawansowanego "debugera" to dobrze jest wszystkie pośrednie wyniki wyrzucać na port RS232 jako liczby i weryfikować to z naszymi obliczeniami w excelu ... potem te "printy" zaremować.
kurde , Jarek ... dzięki ! Super pomysł ! To rzeczywiście będzie bardzo pomocne. [Wazelina mode: on] Jak to dobrze mądrego posłuchać [Wazelina mode: off] Wink
Pobawię się z podglądem zmiennych w ten sposób i potem Wam opowiem co i jak było, myślę że za kilka dni się wyrobię.

Co do tego że kompilator powinien czerwone kropy wywalać to się zgadzam - ale on nie wywala, kompiluje i program działa ! ... dziwne zachowanie z jego strony Confused
Sami możecie sprawdzić - plik całęgo projektu jest w którymś z ostatnich moich postów - nie usprawiedliwiam się tylk o nie pamiętam żeby jakieś Warningi były w raporcie kompilacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2012 23:34 przez SP4EJT.)
26-02-2012 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP4EJT - 26-02-2012 23:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości