Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #115
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Uważam, że należy pozwolić Marcinowi realizować jego autorski pomysł. Efekt, który podałeś, że w Bascom napisanie Menu to sprawa kilku wierszu kodu źródłowego, to w zasadzie w języku C jest tak samo, pod warunkiem, że korzysta się z bardzo łatwo dostępnej i zarazem bardzo fajnej biblioteki. Na razie Marcin nie podjął problemu bibliotek i bardzo dobrze, że nie podjął (temat byłby wtedy mało czytelny i zbyt długi do zrealizowania). Na razie Marcin SP4EJT zasygnalizował podstawy języka C (instalacja narzędzi, typy danych, podstaowe operatory, podstawowe instrukcje sterujące). Tak więc uważam, ze warto wpierw poznać podstawy oraz meritum sprawy (to co teraz właśnie robimy). Natomiast sprawa interfejsu użytkownika oraz realizacja różnych funkcji potrzebnych dla DDS (pamięci QRG pasm, zamiana QRG, RIT dla Rx i Tx, zmiana emisji, itp) można zrealizować później. Jak tylko Marcin skończy swoje dzieło, jestem gotów do kontynuacji tematu (jeśli tylko będą chętni). Dobrze by było wykonać kilka projektów typowo "krótkofalarskich" od A do Z. Natomiast tematy takie jak pomiar temperatury, zegarek, częstościomierz i inne są dostępne w sieci. Mimo, że też nie za bardzo mam czas, ale jeśli na takie tematy będą chętni to jestem gotów do realizacji.
73 Bogdan, SP3IQ.
19-02-2012 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP3IQ - 19-02-2012 21:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości