Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #113
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Cześć Jarku,
Myślę, że na pewno warto założyć i poprowadzić konkurencyjny wątek "Programowanie w języku Basic w środowisku Bascom". Jednocześnie w tym samym wątku trudno będzie prowadzić dwa języki programowania, język C i Basic. Można będzie wtedy dowiedzieć się, że to co jest wadą dla jednego, jest jednocześnie zaletą drugiego i odwrotnie. Ja w każdym razie w Basicu pisałem tylko "czasem" i tylko z "wielkiej konieczności" i nigdy nie czułem dużej satysfakcji (jako informatyk rzecz jasna). Język C istnieje od kilkudziesięciu lat (od 197? i jest zarazem całą historią Unixa i Linuxa) i jest uznawany jako język typowo narzędziowy, dla mikrokontrolerów jeden z podstawowych. Poza tym koszt zakupu Bascoma to kilkaset PLN, AVR4 łącznie z GCC (najlepszy kompilator C) jest całkowicie bezpłatny.
Uważam, że jeśli uczestnicy tego wątku mają zacięcie do języka C, to nie należy zniechęcać lecz kontynuować. Jeśli tylko z całej ekipy tylko kilku z nas będzie kontynuowała już samodzielnie naukę w języku C to będzie osiągnięty sukces. Jeśli ktoś z nas, z grubsza wszystko rozumie, to na pewno przyda się to w przyszłości i należy Marcinowi SP4EJT podziękować za pomysł i upór. Ale jeśli ktoś z nas będzie potrzebować umiejętności programowania "tylko tak z grubsza" to Basic będzie raczej wystarczający lub nawet "aż nadto wystarczający".
73 Bogdan, SP3IQ.
19-02-2012 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP3IQ - 19-02-2012 20:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości