Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #32
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Witam wszystkich.
Chcę na chwilę powrócić do przykładu lekcja6 (wyświetlanie na LCD). Kod źródłowy, który zaproponował Marcin SP4EJT jest genialny, bo jest bardzo krótki. Do tej pory wzorowałem się na procedurach wyświetlania na LCD za Pawłem Borkowskim (post #8, poz.1), które są nieco dłuższe. Procedurę dostosowałem do naszego przykładu lekcja6, tak aby połączenia LCD-mikrokontroler były takie same. Można więc sprawdzić oba przykłady, lekcja6.hex i lcd21.hex gdzie podaję kod źródłowy:
.zip  lcd21.zip (Rozmiar: 1.14 KB / Pobrań: 996) .
Mimo, że w lcd21.c jest więcej kodu źródłowego, to program zajmuje nieco mniej miejsca we flash mikrokontrolera (o 11 bytes):
- lekcja6: 458 bytes + 1 byte data, w sumie 459 bytes.
- lcd21: 442 bytes + 6 bytes data, w sumie 448 bytes.
Druga właściwośc to taka, że u mnie treść "ABCD" z lekcji6 na wyświetlaczu jest jakby blada, natomiast "ABCD" z lcd21 jest bardziej kontrastowa. Nie wiem tylko, czy ta różnica w intensywności wyświetlania jest domeną mojego zestawu uruchomieniowego, bo mam uszkodzony potencjometr LCD Contrast (złamany trzpień gałki). Dlatego mam pytanie do uczestników kursu, czy u Was też jest różnica w intensywności wyświetlania na LCD?
73 Bogdan, SP3IQ.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2012 17:43 przez SP3IQ.)
21-01-2012 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP3IQ - 21-01-2012 17:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości