Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #16
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
(14-01-2012 18:08)SQ6OXK napisał(a):  PS. Czemu AVR Studio 4, a nie 5?
bo komputerek, który mam w domu nie pozwala na zainstalowanie 5 - nawet nie wiem jak wygląda więc nie moge opisywać jego działania.
(14-01-2012 21:51)SQ6IYY napisał(a):  ...
no to moja próba na sucho bez plitky dopiero je zaprojektuje atmega32 TQFP Smile
nie bardzo wiem o co chodzi z tą prośbą - jaśniej proszę Smile
(14-01-2012 22:57)SQ6OXK napisał(a):  Przypominam, że zamiast PORTA=PORTA^0b00000001 można zastosować krótszą formę PORTA^=0b00000001, albo PORTA ^= 1<<0. Łatwiej wtedy w razie zmiany bitu poprawić zapis.
Oczywiście masz rację, ale "oni" dopiero sie uczą i nie chcę ludzi zniechęcać dając od początku mało dla nich zrozumiały zapis typu x+=1 (czy własnie ten podany przez Ciebie). Jeśli już chcesz im to przekazać to trzeba wyjasnić na jakiej zasadzie powstaje taki zapis. Wyjaśniam zatem: wyrażenie x=x+1; to linijka kodu mówiąca, że od tej pory wartość x jest większa o 1 (przypuśćmy że x miał na początku wartość równą 5, po tej linijce kodu jego wartość zmieniona jest na 6).
W języku C stosuje sie krótszy zapis, znak "+" jest przestawiony przed znak "=" oraz "x" po prawej stronie "znika". Poniżej przedstawiam przykłady zapisów tradycyjnych i skróconych znaczących dokładnie to samo:
x=x-10; jest równoznaczne z x-=10;
zmienna = zmienna << 1 jest równoznaczne z zmienna <<= 1;
PORTB = PORTB & 0x0F jest równoznaczne z PORTB &= 0x0F
(15-01-2012 0:27)SQ2EER napisał(a):  Witam - czy ktoś z kolegów próbował zaprogramować atmę32 na płytce testowej EvB 4.3 z programu AVR Studio 4 - bo nie mogę się połączyć z płytką przez ISP - pozdrawiam Jacek.
1. Sprawdź czy zainstalowałeś sterownik programatora - po podłączeniu go do komputera powinien być widoczny w menadżerze urządzeń. Zaznaczyłem czerwonymi elipsami gdzie u mnie jest widoczny mój programator
İmage
2. W AVR Studio 4 .... menu "Tools", "Program AVR", "Connect" i wybierasz z lewej rodzaj posiadanego programatora.
İmage
Czy korzystam z programatora USB AVR ISP II, czy z tego na płytce ewaluacyjnej ( + bootloader na Atmedze) zawsze wybieram AVRISP - to ustawienie działa u mnie w obu przypadkach.

(załaczony plik) W prezencie moje wypociny w programie Eagle, płytka z atmegą w obudowie TQFP jeszcze sie nie zmaterializowała i już wiem że zapomniałem o przycisku RESET na tej płytce - napewno to kiedyś poprawię, ci co znają Eagle sami sobie to poprawią. Na płytce nie zastosowałem standardowego gniazdka do programatora, bo zajmuje duzo miejsca (robiłem to dla siebie i miałem w planie polutowanie prostej przejściówki). Na płytce jest miejsce na pamięć i układ zagarka/kalandarza, które chcę wykorzystać w syntezie.
Ta druga płytka z AD9951 została przeze mnie wykonana i podłączona do kupnej płyty ewaluacyjnej - działa !


Załączone pliki
.zip  DDS-SP4EJT.zip (Rozmiar: 161.69 KB / Pobrań: 996)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 18:45 przez SP4EJT.)
15-01-2012 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP4EJT - 15-01-2012 18:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości