Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #7
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4
Witam,
U mnie ALL OK, to znaczy zamówiłem i teraz czekam na zestaw uruchomieniowy do Atmega32. Do tej pory trochę bawiłem się Atmega8 i skromnym zestawem uruchomieniowym. Marcinowi wielkie dzieki za pomysł "kursu". Dla mnie ten kurs jest mobilizacją do pracy, samemu to czasem się nie chce. Poza tym można wymieniać poglądy i wspólnie nad czymś pracować.
Jeśli ktoś myśli poważnie o języku C, to przy okazji polecam następujące książki:
1. Paweł Borkowski "AVR&ARM7" . Bardzo dobra pozycja na sam początek przygody z mikrokontrolerami. Moim zdaniem największą zaletą tej książki są podane bardzo szczegółowo (wręcz "łopatologicznie") przykłady, od bardzo prostych do bardziej zaawanasowanych zaprezentowanych w 4 językach : ASM, C, BASCOM i Pascal. W każdym przykładzie są podrozdziały dla każdego języka odrębnie, ale ASM jest podstawą do szczegółowych rozważań, następnie kolejno C, Bascom i Pascal.
2. Tomasz Francus "Język C dla mikrokontrolerów AVR". Książka przeznaczona dla bardziej zaawansowanych czytelników. Jeśli ktoś przerobił co najmniej większość przykładów z poz.1 i chce kontynuować zabawę w C, to jest to moim zdaniem najlepsza pozycja. Na uwagę zasługuje rozdział w którym podane są dość szczegółowo podstawy języka C dla AVR.
3. Stephen Prata "Szkoła programowania. Język C". Najlepsza pozycja w języku polskim do nauki C od podstaw. Nie jest to dialekt języka dla mikrokontrolerów ale dla programisty języka C w ogólnym przypadku. Czytelnik tam znajdzie doskonale wyjaśnionych wiele trudnych kwestii i to podanych w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie, na przykład konwersje typów (procedury rzutowania).
73 Bogdan, SP3IQ.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2012 16:11 przez SP3IQ.)
14-01-2012 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie w języku C w środowisku AVR Studio4 - SP3IQ - 14-01-2012 15:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości