Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #786
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
No właśnie pożądliwym okiem patrzyłem na wyjścia tego scalaka i duże wartości rezystancji (47 kOm) przez, które dalej idzie sygnał. Nawet chodziło mi po głowie, aby któryś z nich zmniejszyć, ale za chwilę włączało się ostrzeżenie - ,,Zepsujesz coś w torze ARW!". Mały szkopuł polega na tym, że dopiero przed wzmacniaczem LA 4425 mam założoną płytkę z notch i pass band filtrem, a chciałem wykorzystywać również sygnał z gniazda DIGI do podsłuchiwania na porządnym zewnętrznym wzmacniaczu i kolumnach. Krótko mówiąc będę chyba kombinował jakiś stopień na tranzystorku lub pogodzę się z tym, że w gnieździe DIGI nie będzie możliwości posłuchania sygnału ,,po obróbce" w filtrach.
Będę wdzięczny za pomoc w uruchomieniu linii RTS i DTR!
Podłączyłem się pod 7 nogę U1. Jest jeszcze chyba troszkę za mały sygnał - niewiele, ale jednak. Wskaźnik poziomu przy nagrywaniu w Audacity dobija maksymalnie do -12dB. Pokuszę się chyba jednak na małą płytkę z jednym tranzystorem i będę brał sygnał z potencjometru. Na pamiątkę moich eksperymentów dzisiejsze nagranie z pasma 7 MHz o godz. 11.05 - bodajże.


Załączone pliki
.mp3  nagranie krótsze.mp3 (Rozmiar: 1.8 MB / Pobrań: 772)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2015 11:25 przez SP4LVC.)
18-05-2015 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4LVC - 18-05-2015 22:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 59 gości