Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5MNS Offline
Stanisław
*

Liczba postów: 11
Dołączył: 15-09-2009
Post: #395
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam!!! Nasze Hobby to nie tylko praca w eterze ale także prace konstrukcyjne. Pamiętam takie czasy gdy radioamator musiał sobie sprzęt wykonać sam i nie wielu było stać na zakup "fabryki". Dziś jest inaczej. Można czasami (okazja) za nie wielkie pieniądze kupić sprzęt i pracować. Nie każdy ma tą tak zwaną "iskrę" w palcach i potrafi sam zbudować sprzęt nadający się do pracy w eterze. Na naszym forum zgrupowali się koledzy którzy lubią konstrukcje i je tworzą. Pytanie o czas wykonania Husarka oraz jego koszty wynikają moim zdaniem z tego powodu że nie każdego stać na zakup sprzętu wykonanego fabrycznie. Wykonanie urządzenia to nie tylko zakup elementów i pytek, czy mechaniki (obudowa) ale także dostęp do przyrządów pomiarowych. Bez których uruchomienie budowanego urządzenia czasami jest nie możliwe. I stąd moim zdaniem " nowa homodyna dla każdego" jest nieco mylące. Dla młodego, początkującego konstruktora krótkofalowca jest to dość złożone, skomplikowane urządzenie. Ja zaczynałem jeszcze w czasach gdy łatwiej było o lampę niż o tranzystor i dziś po tylu latach zabawy w konstrukcję urządzeń krótkofalarskich mogę powiedzieć że urządzenie jest fajne. Godne polecenia ale z tym że może nie dla "każdego". Jak każde urządzenie miało swoje problemy wieku niemowlęcego i wcale nie jest powiedziane że jeszcze pewne problemy nie wynikną. Oby nie!!! U mnie urządzenie pracuje. Muszę zmienić antenę na 80m bo ta którą mam teraz to jest mało sprawna. To wtedy może nie tylko Romek SP5AQT będzie słyszalny na Husarku a także moja stacja z lepszymi raportami. Zyczę wszystkim Konstruktorom uporu i oczekiwanych rezultatów. Pozdrawiam!!!!
24-04-2013 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5MNS - 24-04-2013 12:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 45 gości