Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5KHA Offline
Darek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 10-04-2011
Post: #149
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam,
Nawiązując do tematu kondensatorów do polifazera, udało mi się kupić kondensatory MKT 33nF 2% raster 5mm, kupiłem je w dobrej cenie 15gr/sztuka, cena uzależniona jest od ilości kupowanych sztuk. Na razie udało mi się zmierzyć kilka kondensatorów, rozrzut pojemności mieści się w tolerancji i mam nadzieje, że nie zmieni się w pozostałych sztukach. Przy pomiarach pojemności z ciekawości zmierzyłem też dobroć Q i ku mojemu zaskoczeniu była to wartość powyżej 900, nawet musiałem, zmniejszyć F pomiaru do 100Hz, ponieważ przy 1kHz wartość Q była ponad 999 i miernik wyświetlał „---„ przekroczenie zakresu. Jeśli można to prosiłbym kolegów mądrzejszych ode mnie o komentarz do w/w pomiarów, tzn. czy te kondensatory będą dobre do polifazera, a może te pomiary są błędne i nie możliwa jest taka wysoka dobroć.

Przesyłam zdjęcie pomiaru jednego z kondensatorów, jak pomierzę wszystkie wtedy napisze czy wyniki są powtarzalne.

73 Darek

Pomierzyłem około 100 sztuk i prawie wszystkie mają Q powyżej 999 przy F=1kHz a pojemność w okolicy 32,90nF +/- 200pF.

73 Darek


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2012 20:06 przez SQ5KHA.)
27-09-2012 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ5KHA - 27-09-2012 17:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości