Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #147
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Dla mnie możliwość wykonania polifazera z różnych wartości kondensatorów jest ciekawa od strony teorii. W praktyce najczęściej jest tak że kupujemy 200, 500szt i wszystko mierzymy poszukując najlepszego zestawu na nasz pilifazer.

Tak zrobiłem w przypadku budowy Piligrima, kupiłem 200szt kondensatorów 47nF i niestety miałem problem z wybraniem solidnego (moim zdaniem) zestawu. Kondensatory miały wartości od 45nF do 49nF, takich +/-0.5% wartości 47nF było kilkanaście. Kierowany chęcią wykonania dobrego przesuwnika dokupiłem kolejne 200szt. (tanie były) i wtedy się udało.
Co jednak z resztą kondensatorów po wybraniu tych najlepszych ?

Może to był błąd i trzeba było zastosować mniej rygorystyczne wymagania, bo w miarę równe czwórki innych wartości występowały.
Skoro można zbudować dobry polifazer z kondensatorów o różnych wartościach na "niewiele" różniących się tym bardziej. Dałoby to dużą oszczędność w kosztach budowy polifazera.
Gratuluję wytrwałości i postępów w budowie Husarka, na podstawie rozmów z kolegami obserwuję rosnące zainteresowanie tym radiem.
27-09-2012 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - TG50 - 27-09-2012 13:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości