Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #77
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Koledzy, którzy jeszcze zastanawiają się co budować Piligrima czy Husarka powinni uważnie przestudiować schemat moduł automatyki. Dla mnie od razu widać,że jest to przemyślana konstrukcja pozbawiona kilku wad Piligrima.

Bardzo dobry wzmacniacz akustyczny mocy, przemyślany układ ARW, generator tonu na module, kluczowanie nośną dla CW no i to co mi się podoba najbardziej oddzielny tor dla Smetra niezależny od automatyki oparty na bardzo dobrym detektorze logarytmicznym Ad8307. Podobnie jak w Piligrimie bardzo dobry i tani kompresor dynamiki na "sprzężeniu optycznym".

Do podobnych wniosków dojdziemy analizując schemat filtrów oraz płyty zasadniczej. Mam wrażenie, że koledzy dokładnie przeanalizowali wcześniejsze konstrukcje homodynowe (Piligrim, US5MSQ, Juma, DC1) i starannie unikali występujących tam problemów. Po dodaniu do tego zestawu syntezy SPHM z wyświetlaczem TFT i ekranem dotykowym będzie to naprawdę piękne i nowoczesne radio.

Pytanie, czy nie należało w torze nadawczym przed mieszaczem dać tranzystorów tak jak w US5MSQ aby zapewnić większą "wydajność prądową" do sterowania mieszaczem ?
01-09-2012 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - TG50 - 01-09-2012 17:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości