Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumik do miernika mocy OZ2CPU
ORINOCO Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 01-01-2011
Post: #15
RE: Tłumik do miernika mocy OZ2CPU
(10-12-2011 21:51)SP4HKQ napisał(a):  Orinoco może napisz jaki masz problem. Bo nie wiem jak ci doradzać. Po pierwsze widzę, że nie wiesz co to jest rezystancja, a co impedancja.

Mam podstawową wiedzę o impedancji i tym bardziej rezystancji. W swoich postach dotyczących pomiarów i dopasowania w.cz. świadomie używam określenia rezystancja. Problemem jest to jak moje sondy wykorzystać do pomiaru poziomu z generatora. Generator wewnątrz na wyjściu ma rezystor 50 Om do masy więc nie ma mowy o impedancji. (Wiem nie ma idealnego układu i przy większych częstotliwościach na pewno pojawi się tam dodatkowo impedancja ale to jest do pominięcia) Jedna ze wspomnianych sąd w.cz. też ma wbudowany równolegle rezystor 50 Om. Pytanie jest proste jak prawidłowo dokonać pomiaru poziomu sygnału w.cz. z generatora, który na wyjściu ma fabrycznie zamontowany rezystor 50 Om sondą z fabrycznie wstawionym rezystorem 50 Om na wejściu.

Moim zdaniem mam kilka rozwiązań.

1. Wykonać pomiar i uwzględnić w obliczeniach wypadkową rezystancję 25 Om (generatora i sondy)
2. Zastosować sondę o bardzo wysokiej IMPEDANCJI
3. Zastosować coś w rodzaju SPLITTERA zbudowanego z rezystorów i uwzględnić w pomiarach jego tłumienie. Wiem jest to rozgałęźnik jednak mogę na jedno z wyjść założyć rezystor 50 Om.

Czy te rozwiązania są prawidłowe? Szczególnie zależy mi na trzecim.
18-12-2011 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tłumik do miernika mocy OZ2CPU - ORINOCO - 18-12-2011 12:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości