Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx
3Z6AEF Offline
Waldek
***

Liczba postów: 237
Dołączył: 27-06-2009
Post: #6
RE: Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx
(23-10-2011 21:08)SP4EJT napisał(a):  [...]na tym jednym scalaczku robi sie te filtry czy trzeba cos jeszcze do niego doklejać ?[...]
Na pewno trzeba dołożyć jakiś codec. Dlatego chyba najlepszym wyjściem - jeśli chcesz się bawić dsPIC-ami - jest zakup któregoś starter-kitu, np. takiego:
İmage
Wtedy za ok. 40 EUR masz bazę do zabawy - kompletny zestaw z wyprowadzonymi we/wy audio, oprogramowaniem itd.
Ale trzeba pamiętać, że dsPIC-e to jednak nie są typowe procesory do DSP - wymyślono je w zasadzie do zastosowań automotive - choć proste algorytmy DSP też da się na nich robić - zobacz np. sporą bibliotekę modułów i przykładów u Microchipa.
Nawet da się na nich zrobić modem do PSK - dostępne są kompletne źródła programu :-)
Ja wybrałem do zabawy z DSP inny procesor (zob. ten post) - na razie zrobiłem z nim kilka prostych doświadczeń - być może będzie to dobre rozwiązanie modułu DSP dla naszych zastosowań (cena jest podobna do powyższego starter-kitu dsPIC).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2011 23:50 przez 3Z6AEF.)
23-10-2011 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx - 3Z6AEF - 23-10-2011 23:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości