Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje
SQ6OXK Offline
Paweł
****

Liczba postów: 317
Dołączył: 23-06-2010
Post: #15
RE: SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje
Stacja już po pierwszych większych pracach.

Generalnie jestem zadowodlonych, choć nie brak jej wad.

1) Kolba spisuje się nieźle, choć mam jakiś problem w czystością grotu, nie wiem z czego to wynikło, ale mam tylko 1÷2 mm na samym końcu grota pobielone miejsce. Nie utrudni to jednak bardzo pracy, ponieważ tego najmniejszego grotu używam przy lutowaniu "stonóg" i innych IC. Kolba niestety po 10÷12h pracy zaczyna trochę być za ciepła w miejscu jej trzymania i zaczyna niestety parzyć w palce, trzeba ja trochę wyżej trzymać.

2) Hot Air używałem tylko dwa razy więc trudno mi jeszcze mówić o minusach. Bałem się trochę, że pompka umieszczona w stacji, po pokonaniu drugi do kolbybędzie utrudniała źle nadmuchiwała powietrze. Rezultat mnie jedna zaskoczył i nie wiedzę aby "wywijanie" kolbą powodowało zmianę nadmuchu. Podejrzewam, że przewód zasilający kolbo to po protu rurką w której wnętrzu poprowadzono pojedynczo przewody do grzałki i czujnika temperatury. Abawiałem się że powietrze bedzie prowadzone wewnątrz dodatkową rurka co ułatwi jej załamywanie i utrudni nadmuch.

3) Prawdziwym fenomenem okazała się jedna stacja do rozlutowywania, przerosła moje oczekiwania. Po pierwszym użyciu tak mnie zafascynowała, że zacząłem dla przyjemność wlutowywać coś wpadło mi do ręki. Z jej pomocą bez problemu wlutowałem wszystkie duże przekaźniki w płytce fitów BFP, usunołem bez żadnych przeszkód ze starego modemu TNC, 40 nóżkowy procesor oraz wylutowałem 3 podwójne 7-segmentowe wyświetlacza LED. To oczywiście ten najtrudniejsze zadania, bo usuwanie takich elementów jak diody tranzystory itd. to i w użyciem samej kolby nie sprawie dużych kłopotów. Wystarczy przyłożyć pistole, przyciskiem uruchomić pompkę, a po odeesaniu wszystkich nóżek z użyciem lekkiej siły, zerwać minimalne ilości pozostałego lutu. Nie ma żadnych wyrwanych i przedrzanych przelotek, 40 nóżkowy procesor wystarczyło powarzyć śrubokrętem. Oczywiście po dłuższej (intesywnej) pracy wciągane do wnętrza pistoletu gorące powietrze zaczyna rozgrzewać cały pistolet i trzeba zrobić kilkanaśnie minutową przerwę.

To tyle jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania nowej stacji

--= SWL SP6-01-396 =--
15-03-2012 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje - SQ6OXK - 15-03-2012 20:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości