Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana regulaminu
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #9
RE: Zmiana regulaminu
(03-10-2011 21:08)SP5FCI napisał(a):  Witam serdecznie

Szanowny Adminie, czy jest szansa na uzyskanie wyjaśnień , dlaczego powstały ograniczenia w zakresie akcji "płytkowych", podawania linków do sklepów itp.

Oczywiście szanuję kawał dobrej roboty, ale moje zapytanie nie jest przykładem "czepialstwa".

Wydaję mi się , że to co tutaj robimy traktujemy jako hobby, a chyba wszystkim nam chodzi , żeby to nasze hobby miało jak największy zasięg z korzyścią dla wszystkich.

Osobiście nie mam żadnych korzyści materialnych z tego że zamieszczam link do sklepu.


Pozwoliłem sobie na tak obszerny cytat bo to chyba jest najczystsza kwintesencja naszych obaw co do nowego regulaminu.

Myślę, a nawet jestem święcie przekonany że nowy regulamin nie godzi ani w akcje płytkowe, ani w podpowiedzi co kupiłem tutaj czy tam...
Zwróćcie koledzy jednak uwagę na tytuły niektórych postów. Też zacytuję:
"PA do PILIGRIMA - uruchamiamy produkcję"
"BPF i LPF - PCB - lista do nowego zamówienia - uruchamiamy produkcję"

Oczywiście kto przeczyta wątki, kto rozumie idee kierujące radioamatorami razem namawiającymi się na jakieś wspólne prace zakupy itd, wie że jest to niegroźna forma wspólnych zakupów kilku zapaleńców.
I absolutnie nie podejrzewam by kolega który na przykład kupi 1000 szt kwarców i pracowicie je przemierzy opisze, podzieli, w jakikolwiek sposób na tym zarobi.
My to wiemy, admin to wie, ale...
Z własnego doświadczenia* wiem że nasze środowisko (jak każde) posiada na wyposażeniu czarną owcę. Może owa czarna owca jeszcze tutaj nie trafiła, a może już patrzy na te wątki i smaży donosik do, na przykład Urzędu Skarbowego, albo CBŚ, albo jeszcze jakiegoś CBA, bo nie dość że ONI tutaj tajemnicze rzeczy robią, to jeszcze jakąś produkcję uruchamiają (zapewne nielegalnie).
Myślę że ani admin ani nikt inny nie ma zamiaru torpedować tych pożytecznych inicjatyw, namawiam jednak do większej powściągliwości na forum. Można na przykład tak:
"Zamierzam uruchomić Analizator VK5JST jeśli ktoś chce się podczepić zapraszam na PW"
Do tego post: "lista zamknięta..."
Nie boli, nikomu nie wadzi i admin będzie spał spokojnie, a i o szóstej rano nikt do drzwi mu nie załomocze.

Zwróćcie koledzy uwagę na jeszcze jeden aspekt, tak naprawdę regulamin opisuje to jak na forum się zachowujemy. Piszemy na temat, wątki ładnie opisane co zawierają i generalnie staramy się trzymać poziom. I jeśli coś robiliśmy dobrze uważam że nie ma co tego zmieniać.
To taki mój subiektywny punkt widzenia**.

* Wpis na mojej stronie dział aktualności z dnia: 03.06.2009.
** Oczywiście nieco przerysowałem problem by jasno przekazać o czym myślę.

...przede wszystkim nie zakłócać...
04-10-2011 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zmiana regulaminu - SP5FCI - 03-10-2011, 21:08
RE: Zmiana regulaminu - admin - 03-10-2011, 22:48
RE: Zmiana regulaminu - SP2QCA - 04-10-2011, 3:28
RE: Zmiana regulaminu - SQ4RNF - 04-10-2011, 9:14
RE: Zmiana regulaminu - SP9MRN - 04-10-2011, 2:18
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011, 3:00
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011, 4:19
RE: Zmiana regulaminu - SP9FKP - 04-10-2011, 9:37
RE: Zmiana regulaminu - SQ9MDD - 04-10-2011 10:02
RE: Zmiana regulaminu - TG50 - 04-10-2011, 10:06
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011, 13:37
RE: Zmiana regulaminu - SP2QCA - 04-10-2011, 14:27
RE: Zmiana regulaminu - SQ6OXK - 06-10-2011, 23:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości