Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRX SDR-IF jako optymalne rozwiązanie SDR dla radioamatora
3Z9N Offline
Krzysztof 3Z9N
***

Liczba postów: 119
Dołączył: 30-03-2010
Post: #7
RE: TRX SDR-IF jako optymalne rozwiązanie SDR dla radioamatora
(02-07-2012 17:06)SP1HQA napisał(a):  Oglądałem i słuchałem. Pięknie słychać no i stonowana, bez zbędnych bajerów grafika. Moje gratulacje.
Może masz już jakąś wizję pokazania szerszego spektrum odbiornika, bo tu widać tak na oko ok. 6 kHz. Trzymając kciuki za powodzenie projektu, będę z uwagą śledził ciąg dalszy.
Pozdrawiam - witek sp1hqa

Witam,

Prawdę mówiąc, to ja ostatnio zająłem się trochę moim SDR-em typu IQ, z tym, że oprogramowanie będzie tego samego typu co dla SDR-IF. Jednak spektrum będzie szersze (już jest) i będzie wynosić 24 kHz. Wynika to z samplingu karty (48kHz) i z metody działania dsp (metoda filtrowa), gdzie całkowite pasmo przenoszenia jest 48kHz/2, czyli 24kHz. Co do oprogramowania, to zrobiłem już wersję standardową i wersję typu klient-serwer (serwer i klient jako oddzielne programy). Mam z tym pewny dylemat, bo nie wiem na co się zdecydować. Zrobiłem np. klienta, który jest napisany w Javie i działa bardzo dobrze, powiedziałbym nawet, że nadzwyczaj dobrze. Biorąc pod uwagę, że Java pracuje pod wirtualną maszyną, to szybkość działania programu jest jedynie troszeczkę mniejsza niż programu napisanego w C++ !!!
Takich i innych pomysłów mam dużo, a czasu trochę mało, dlatego u mnie wszystko idzie raczej powoli. Mam też pomysl, żeby napisać taką konsolę pod OpenGL-em, gdzie można robić różne graficzne cuda, jakie daje OpenGL.
Poniżej zrzut ekranu z consoli SDR napisanej w Javie...

Pozdrawiam, Krzysiek sp9nld


Załączone pliki Miniatury
İmage

Home made SDR-IF, SDR-IQ, SunSDR2 PRO, Icom IC718, Ant: EFHW 80..10m
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 13:46 przez 3Z9N.)
03-07-2012 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości