Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz wyjściowy NWT
SQ8AQU Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 19-03-2010
Post: #7
RE: Wzmacniacz wyjściowy NWT
Po dłuuuugim okresie czasu, jaki upłynął od momentu gdy zadawałem pytanie na forum i trochę krótszym od czasu gdy wymieniłem ERe pierwszą na GALI-6 znalazłem chwilę by wrzucić efekty tej operacji na forum. Z dławika 100nH zamontowanego zamiast rezystora finalnie zrezygnowałem (zbocznikowałem kawałkiem drutu) ponieważ na wykresie powstał dołek ok -10dB w okolicach 300MHz. GALI-6 pracuje zatem zasilany przez jeden, 10uH dławik. Poniżej kolejno:
1. poziom sygnału wyjściowego z mojego NWT500 (oczywiście przy _wyłączonej_ korekcji matematycznej i zwartym we-wy)
2. poziom tła układu pomiarowego - zbliżony do poziomu tła samego przetwornika AD8703 specyfikowanego przez AD na ok -78dBm (Operating Noise Floor TUTAJ) oczywiście przy _wyłączonej_ korekcji matematycznej i rozwartym we-wy
3. Dynamika, która wprost wynika z wykresu mocy wyjściowej oraz tła (wykres przy _załączonej_ korekcji i rozwartym we-wy) i dla KF jest w granicach 85dB
4. "Garby" mojego 8MHz-wego filtru kwarcowego naprędce stworzonego w postaci druciaka na uniwersalnej płytce skanowanego drugą harmoniczną
5. Oraz cha-ka samego filtru tak by było do czego odnieść - z ostatnich wykresów wnioskuję, iż odstęp drugiej harmonicznej jest w okolicach -60dB. Sam filtr będzie bardziej płaski gdy go dopasuję L-Networkami do ok 250 Ohmów, a nie tak jak jest teraz transformatorami 1:4 na FT37-43.

Reasumując podmianę polecam Smile

EDIT: Coś się załączniki pomieszały, ale chyba wiadomo który obrazek czemu odpowiada.

Pozdrawiam,


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

Jakub SQ8AQU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 0:25 przez SQ8AQU.)
27-03-2012 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wzmacniacz wyjściowy NWT - SQ8AQU - 28-05-2011, 11:58
RE: Wzmacniacz wyjściowy NWT - SQ8AQU - 27-03-2012 23:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości