Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik Rotora (Modernizacja AR-303)
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #5
RE: Sterownik Rotora (Modernizacja AR-303)
Wiesz Paweł z tym to już nie będę kombinował, program poprawiłem by był stabilny i się nie wysypywał, to taki lowcostowy projekt(na upartego ponizej 50PLN). A coś większego z obsługą RS, zgodnego z innymi urządzeniami HM będzie tematem osobnego opracowania. W ostatniej wersji którą już przetestowałem na biurku dodałem obsługę krańcówek softwer'owych, i parę drobiazgów poprawiłem.
Przy okazji wyszło kilka wad odczytu impulsowego. Mechanizm jest bezwładny i dlatego, obsługa liczenia impulsów jest włączona nawet po wyłączeniu silnika, z zachowaniem kierunku obrotu. Nie można korzystać z mechanizmu krańcówek (a właściwie tej blokady na końcu obrotu). Bo luzy mechanizmu powodują "naciągnięcie" mechanizmu a po zdjęciu zasilania, cofanie silnika i w efekcie dodawane są dwa impulsy do bieżącego ruchu(w tej chwili mam jakieś 430impulsów na obrót rotora). Wystarczy skalibrować koniec obrotu kilka impulsów przed blokadą. To i tak daje pełne 360 stopni gdyż ten mechanizm miał większe pokrycie.


Tak to wygląda w praktyce

...przede wszystkim nie zakłócać...
22-04-2011 8:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterownik Rotora (Modernizacja AR-303) - SQ9MDD - 22-04-2011 8:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości