Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca SP5WW - ale jaki ?
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,362
Dołączył: 29-01-2010
Post: #31
RE: Następca SP5WW - ale jaki ?
1 Piotrze zamieszczam schemat blokowy jak ja to widzę. Co do komplikacji to raczej niezadużo większa niż sp5ww. I i Q wykorzystać też w nadajniku jak już mamy przesuwniki, poprawimy też wytłumienie wstęgi bocznej w nadajniku. Co do rodzaju przesuwnika to polecam ze schematu 1,2 na 4 wzmacniaczach wytłumienie wstęgi bocznej min 38dB, tolerancja jeden procent elementów co po dodaniu filtru kwarcowego powinno dać naprawde ekstra wynik. Rysunki 3,4,5 przedstawiają układ dla I i Q na 6 wzmacniaczach operacyjnych a od razu pokazują dlaczego go nie warto robić (rysunek 5). Rysunki 2 i 5 pokazują analizę Monte Carlo dla jedno procentowej tolerancji elementów przesuwnika fazowego i wytłumienie wstęgi bocznej. Schemat blokowy może niezbyt czytelny ale w sumie widać o co mi chodzi. Zaleta dodatkowo możno zrobić arw na if.

2 Henryku a jakich kwarców używałeś w miniyesie, bo jak ja robiłem filtry kwarcowe to niestety producent kwarcu okazywał się ważny (odpowiednią wartość częstotliwości kwarcu można uzyskać dla różnych wartości zastępczych l i c kwarcu).

3 hm_dipol, Heńku zobacz o co mi chodzi z tą homodyną i spójrz na przesuwniki miniyesa i te ze schematów poniżej, różnica zauważalne. My nie potrzebujemy tak dobrego tłumienia wstęgi jak w Piligrimie bo mamy jeszcze co nieco wytłumienia wstęgi w filtrze kwarcowym. Jak filtry kwarcowe się liczy, obciąża odpowiednimi impedancjami to działają naprawde dobrze, znacznie gorzej jak używa się kwarców biorąc pod uwagę tylko ich częstotliwość na obudowie.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

.xls  schemat blokowy.xls (Rozmiar: 14 KB / Pobrań: 1091)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2010 10:33 przez SQ4AVS.)
09-12-2010 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Następca SP5WW - ale jaki ? - SQ4AVS - 09-12-2010 10:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości