Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda do oscyloskopu - jaka?
SQ9JXT Offline
Tomek
****

Liczba postów: 493
Dołączył: 05-04-2011
Post: #10
RE: Sonda do oscyloskopu - jaka?
(29-11-2010 18:55)SQ9NOX napisał(a):  Stąd pytanie: jakie (i najlepiej gdzie?) sondy do niego wybrać?
73 de sq9nox
ps: i przy okazji: czy są gdzieś dostępne instrukcje do tego lub podobnego oscyloskopu po polsku lub angielsku?

Ponieważ oscyloskop ma pasmo 100 MHz, zatem sondy powinny pracować nieco szerzej aby przy krańcu pasma nie zniekształcały sygnału. Proponuję dwie sondy o paśmie 150 MHz.
Ruskie maszyny mają typowe złącza BNC, zatem sondy pasują od innych, zachodnich czy chińskich maszyn. Miałem kiedyś C1-64 i sondy Philipsa.
Instrukcji po angielsku ani po polsku raczej nie znajdziesz, no chyba że gdzieś ktoś je przetłumaczył własnym sumptem.
Na ruskich stronach znajdziesz instrukcję w ich języku. Jak ktoś nie zna ruskiego (ja się uczyłem 10 lat a przez to że nie używałem, mało co pamiętam i ledwo potrafię zrozumieć instrukcję z ruskiego żelazka - a szkoda :/
Każda fabryczna sonda, ma przewód ze środkową żyłą w postaci drutu oporowego. Swego czasu natomiast robiło się sondy home made, ze zwykłego koncentryka i też działały.

Pozdrawiam!
05-09-2016 8:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sonda do oscyloskopu - jaka? - SQ9NOX - 29-11-2010, 18:55
RE: Sonda do oscyloskopu - jaka? - SQ9JXT - 05-09-2016 8:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości