Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HM tranzystorowe PA QRO 1000W
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #27
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W
Na skrzynce nie mam strat tylko podałem że jak nawiniemy drutem DNE a nie srebrzanką to co się dzieje.Skrzynka pracuje doskonale i ma się dobrze od 30 lat hihi,daje przyrost sygnału ok 1S i oddziela TRX od anteny dla ładunków elektrostatycznych i wycina wszystkie częstotliwości poza pasmowe i b/dobrze tłumi także TVI i BCI. A skrzynki muszę używać żeby przetransformować 50om na 75 om
Jak masz schemat od Stasia to go wklejcie.Na Elektrodzie są zdjęcia transformatorów wcz ok 300W (powyżej wchodziły w nasycenie) jak mam wykonane były pomierzone przez Śp SP5CS na WAT -są ekranowane -zwój krótko-zwarty-składanka z2 x F1001-20mmx25mm i 4x F82 x 20mm
Arek podaj pocztę to ci wyślę.
Po zmianie pracy z ZURAD mam inne zajęcie i totalny brak czasu na konstrukcje i wyskoczyłem z aktualnych tematów i rozwiązań technicznych i doskwiera brak profesjonalnego oprzyrządowania.
Przy tych układach trzeba dorzucić sumator mocy (źródło SP1GQW dawne Biuletyn WKK wzmacniacze mocy tranzystorowe od tego się zaczęło 2 x 2 BD39 hi).Jak masz niedopasowanie to rezystor dobrze się grzeje i potrafi się dymić 10Wz rezystorów ATF ale nie wydziela się w tranzystorach końcowych.
W zasilaczu używam "szybkie" francuskie tranzystory parowane(po zakończeniu produkcji z lat 80 używaliśmy z kolegami do wzmacniaczy akustycznych 100 i 200W) wykonanie militarne od radarów przy tranzystorach2n3355 pojawiał się "ogon" na sygnale.Zmiana napięcia na kolektorach w granicach 1V już powodowała pojawienie się zniekształceń. Przy fetach też należy raczej zadbać żeby napięcie się nie zmieniało-tak głośno myślę-ale tu muszą sie wypowiedzieć koledzy co ten temat zgłębiali.
73!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2010 23:58 przez SP5CII.)
01-12-2010 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W - SP5CII - 01-12-2010 23:06
Tranzystorowe PA KF - SQ7JHM - 29-07-2011, 8:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości