Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem
Krystian
Unregistered

 
Post: #6
RE: Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem
Hmmm... jeżeli tak naprawdę się dzieje, to.... możliwe, że to walnięty układ. Może nie, ale czasami warto się upewnić - czysta logika może nam mówić, że nie, ale w praktyce "yes, yes, YES!" Big Grin

Ale tak - wymień go nie na taki sam, tylko na TBA790SX. Ma on nieco większe tłumienie i mniejsze wzmocnienie, powinno pomóc. Jeśli dalej układ będzie schodził z ujemnym napięciem, tzn. jeśli zakres się powiększy do ok. -200mV to trzeba działać inaczej.

Przetnij ścieżkę wskaźnika wysterowania przy R13 100 kom, ale nie dołączaj go od napięcia. To nic nie zmieni (napięcie), ale trzeba spróbować myśleć w ten sposób, że częstotliwości z detektora są w większości"przekazywane" gdzie nie trzeba. Po tym zabiegu sytuacja raczej nie powinna ulec zmianie, ale Big Grin możesz się także cudów spodziewaćBig Grin

Jeżeli to nic nie da, nie podłączaj jeszcze wskaźnika wysterowania. Odetnij zasilanie od generatora. Teraz w głośniku powinna być cisza lub delikatny, prawie niesłyszalny szum, jeżeli żaden sygnał nie jest wzmacniany. Jeżeli natomiast w głośniku pojawią się stuki lub trzaski lub inne donośne dźwięki to jednak wzmacniacz m.cz. Tak jak pisałem wcześniej wymiana układu na taki sam lub inny powinna pomóc. Ja nic nie mogę powiedzieć "na sucho" musiałbym widzieć jak pracuje to urządzenie - i mam prośbę do autora - czy mógłbyś mi nakręcić filmik, jak zmienia się napięcie i jakie głosy pojawiają się w głośniku LUB dokładnie opisać każdą fazę, co się dzieje po kolei. Wypróbuj na razie to co pisałem. Pozdrawiam!
08-07-2010 22:32
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem - Krystian - 08-07-2010 22:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości