Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z anteną Ground Plane
SP5GNW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 68
Dołączył: 16-10-2013
Post: #7
RE: Jak to jest z anteną Ground Plane
Brakuje mi anteny na 160 i 80 m.Nie jest to nowością bo to najdłuższe z popularnych pasm. Wszystkie długie anteny są nie do zmieszczenia ze względu na małą działkę.
To z czym walczę jest tak zrobione: Na pobliskiej sośnie wiszą dwa 10 metrowe druty, w pionie. Mają one łącznie ok. 40 m i ok. 20 m. Napisałem "około" bo nie pamiętam po przycinaniach jaką długość mają. Ten ok.40 m odcinek biegnie nad dachem domu (2-3m) na przeciwległą stronę działki do drugiej sosny. Odległość między drzewami jest za krótka i od strony ulicy koniec zwisa ok. 3-4 m w dół. Odcinek około 20 m. jest +/- nad działką i nieznacznie znajduje się nad budynkiem. W miejscu połączenia dwóch pionowych drutów dołączony jest kabel konc. oraz uziemienie. Przeciwwagi (jedna ok. 20 m) biegnie ok. 1,2 - 1,5 nad ziemią. Układ stroi się na minimum 1.800 / 1.04 a na 3,640 ok.1.34. Przeciwwagi nieznacznie lub wcale nie wpływają na dostrojenie. Całość wykazuje b. małą skuteczność, o dx można ale pomarzyć. Do tego bardzo wysoki poziom szumów , rzędu S9+ i nie zależy czy święta, niedziela, SFI itd. Nie pochodzą ode mnie. Lokalizacja moja dostępna na QRZ.com.
W zasadzie, nie wiem czy warta wysiłku sprawa z powodu szumów.
Pozdrawiam, Piotr
25-04-2022 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak to jest z anteną Ground Plane - SP5GNW - 25-04-2022 14:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości