Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
SQ9KCX Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 10-02-2020
Post: #1
Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
Hej wszystkim, chciałem napisać tego posta w celu ... - czy mam dobre przeczucia odnośnie zakłóceń od fotowoltaiki która to powstaje niedaleko mnie (nie jest to moja instalacja tylko kogoś). Jak do tej pory u mnie nie było żadnych zakłóceń ani na kf ani na ukf ani nawet na 70cm (cichutko na wszystkich pasmach, na różnych antenach i w ogóle w różnych konfiguracjach). Nie miałem nigdy doświadczeń z takimi rzeczami (jakieś tam pogłoski usłyszane że "toto" może siać) no i teraz jak widzę co się buduje to trochę strach co to będzie, (te jakieś przetworniki, falowniki czy jak to tam jest zbudowane będą robić dobrą czy złą robotę. Albo inaczej to ujmę - dla kogo dobrą a dla kogo złą. Czy pogłoski staną się faktem że takie rzeczy robią zakłócenia? czy może jednak odległość pozwoli uniknąć zakłóceń (odległość ode mnie do instalacji około 50 - 100m. Nagrałem kilka filmów jak u mnie wygląda sprawa z zakłóceniami na różnych odbiornikach póki wspomniana instalacja nie jest uruchomiona (żeby mieć jakiś dowód że teraz mam spokój), - ... ale robota z budową owej instalacji idzie i dopiero za jakiś czas może się zacznie (a może nie). Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim tematem? ma problem z takim czymś czy nie ma się czego bać? (moje qth to wieś bez żadnych instalacji takich jak się słyszy od kolegów którzy mieszkają np. w mieście i mają zakłócenia od wind czy tramwajów czy innych). Jak się coś będzie działo to postaram się napisać czy miałem dobre przeczucia czy sobie ubzdurałem. Hej. (Jeśli zły dział to proszę moderację o przeniesienie, dzięki)
09-09-2021 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?. - SQ9KCX - 09-09-2021 10:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości