Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analizator widma z Chin -200zł
SP9RQA Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 370
Dołączył: 30-09-2009
Post: #27
RE: Analizator widma z Chin -200zł
No to powiem jeszcze jedną ciekawostkę, którą dziś zrobiłem, bo w firmie której pracuję czasami testuję elektronikę na różne dziwne przypadki.

Do testu trzeba zewrzeć LOW i HIGH i nacisnąć Selftest. Test oczywiście przechodzi wszystkie 11 pozycji. A ponieważ wiem, że na oryginalnym firmware wysypuje się na 5 teście, więc zakręciłem kabelek tylko na jedno SMA, a drugie przytrzymałem ręką.
Po 4 teście szybko odpiąłem kabelek.... i co?
Oczywiście wszystkie pozostałe testy od 5 do 11 wyszły OK na oprogramowaniu z klona choć już zwarcia portów nie było. Czyli program od 5 testu raczej już nic nie testował. Ale i tak byli na tyle sprytni, że testują ten "kabelek" na pierwszych 4 testach, bo program zgłasza błąd przy jego braku.

Ja nie wiem co te testy robią po kolei, bo jakoś nie mam zacięcia do grzebania w programie zwłaszcza cudzym, ale chyba tak być nie powinno?

To tak gwoli przemyślenia.

Co do samych pomiarów to pewnie zależy do czego ktoś to chce używać. Jak komuś potrzebny do tego, aby szukać po mieszkaniu skąd się biorą zakłócenia to pewnie to bez znaczenia.
Wiadomo też, że jak za taką cenę to jest też to bardziej wskaźnik niż miernik, ale jak się jeszcze dołoży do tego, że jest mocno "podrasowany" to już nazwa wskaźnik też zaczyna być problematyczna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2021 20:37 przez SP9RQA.)
25-02-2021 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Analizator widma z Chin -200zł - SP9RQA - 25-02-2021 20:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości