Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #82
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Człowiek uczy się całe życie. Faktycznie wzmacniacz na w.cz. się wzbudzał i to na wszystkich możliwych losowych częstotliwościach jednocześnie, dlatego myślałem że to szum. Ograniczyłem pasmo do 3kHz dając kondensatory 470p pomiędzy kolektory i bazy wszystkich tranzystorów. W tym momencie jest kilka contest`ów jednocześnie. Tumult straszny, więc można posłuchać i biggun i qrp. Ale odbiór dwu-wstęgowy nie pozwala na start na takiej zabaweczce w zawodach.
Przetestowałem mieszacz na diodach ostrzowych - pierwsze wrażenie: jest zdecydowanie ciszej - jeszcze za wcześnie na opis.
W chwili wolnego czasu ...
* Pomierzyć ten wzmacniacz programem audiocity - jeśli nie pomyliłem nazwy.
* Wpadłem na pomysł jak zrobić odczepy i pobierać sygnał z cewki, ale strojenie jeszcze na diodzie pojemnościowej...
* To samo ale strojone kondensatorem - przekładnia się właśnie drukuje ... ta na łożyskach.
* powielacz generatora celem stworzenia nadajnika CW.
* kompletny TRX CW może na MAS

Zasilanie tego odbiornika z bateryjki 9V jest całkiem słuszne.
Mam kilka takich zabaweczek i sobię wychodzę z nimi do ogrodu, podpinam antenę i mogę słuchać na leżaczku bez konieczności targania zasilacza, kabli, albo większego akumulatora.
Taka bateryjka ( ja kupiłem akumulatorki ) wystarcza na wiele godzin odbioru.
Proste układy analogowe policzone na 12 V -13.8V będą poprawnie pracowały przy 9V.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2021 4:07 przez SQ9RFC.)
16-01-2021 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SQ9RFC - 16-01-2021 21:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości