Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #1
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Przeglądając forum trafiłem na schemat tego odbiornika jednak wątek jemu poświęcony urywa się i generalnie brak informacji czy układ działa. Dlatego postanowiłem, że podejmę się próby zbudowania tego odbiornika i sprawdzenia jego pracy. Tak się składa, że jestem posiadaczem publikacji "Konstrukcje krótkofalarskie dla poczatkujących" wiec opis mam pod ręką.

1. Wzmacniacz m.cz.

Wzmacniacz m.cz już jest. Wartości oryginalne jak na schemacie z dwoma różnicami: potencjometr R7 ma wartość 50k (zamiast 4,7k) i dławik Dł ma bliżej nieokreśloną wartość zamiast 100mH. Całość zbudowałem na jednym kawałku laminatu począwszy od dławika Dł na wejściu. Sam wzmacniacz działa mimo, że w niektórych sytuacjach wzbudza się. Podejrzewam, że będzie to kwestia dobrania odpowiednio elementów.


2. Generator VFO

Generator też jest już zbudowany, działający. Nie zajmowałem się jeszcze jego zestrojeniem na odpowiednie pasmo (pasma). Jedno jest pewne, że z wartościami jak na schemacie sam generator pracuje od pierwszego włączenia. (więcej w wątku tutaj)


Jestem ciekaw czy ktoś z Was popełnił ten odbiornik?


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage

.pdf  Prosty_Pieciopasmowy_Odbiornik_KF.pdf (Rozmiar: 386.38 KB / Pobrań: 1171)
08-12-2020 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 08-12-2020 23:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości