Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 małe moduły audio DSP za darmo !
SP4EJT Offline
Marcin

Liczba postów: 338
RE: 4 małe moduły audio DSP za darmo !
Po stokroć TAK. Macie rację. Jerzy nie tkwisz sam w tych odczuciach. Inni użytkownicy maja to samo.
Moje wytłumaczenie (się), dlaczego tylko jeden przycisk, jest banalne. Niektórzy z Was znają pewnie ( sprzedawane na całym świecie ) moduły redukcji szumu pewnej firmy Smile
Moduły te mają jeden przycisk i ludzie montują je najczęściej w małych radiach typu FT-817, FT-897, itd ... pełno o tym filmów na YouTube.
Ja chciałem zrobić podobne, tylko lepsze - ale tworzyłem ten moduł z myślą o takich małych radiach, i użytkownikach którzy głównie będą wykorzystywać funkcje "Noise Reduction".
Jeden przycisk żeby nie robić w obudowie zbyt wiele dziur. Są tacy którzy chcieliby taki bajer w radiu ale nie pozwolą na to żeby wywiercić dziurki w obudowie na diodę i przycisk, bo oszczędzali na radio 2 lata - ja ich rozumiem. A teraz jakby się dowiedzieli, że do takiego modułu trzeba wywiercić 8 otworów na przyciski ... ? ... zawał serca murowany Wink
Fakt, że moduły, o których wspomniałem wcześniej, mają tylko "Noise Reduction" ... a ja głupi poszedłem dalej i dodałem kilka bajerków jak filtry LPF i BPF czy Auto Notch gdyby okazało się, kiedyś to będzie komuś potrzebne ... tak na zapas
... i tu powstaje problem, ludzie którzy do tej pory są użytkownikami tego modułu nie wmontowali go do małego radia, który ma już automatykę i jakiś filtr kwarcowy, więc chcą korzystać z wielu funkcji mojego modułu jednocześnie, i jest Wam Panowie niewygodnie, a funkcje te miały być tylko dodatkami-bajerami.
Nie smuci mnie ten fakt, lecz cieszy, bo moduł zostanie wymiętolony z każdej strony i skrytykowany z każdej strony.
Dodatkowo wymyśliłem w swojej głowie że ci którzy nie lubią okaleczać obudowy swojego "pupila" ucieszą się jak nie będą musieli wiercić dziury na diodę bo sygnalizacja będzie w głośniku - być może nie trafiłem z diagnozą.
Tyle tłumaczenia się Tongue

Także na dzień dzisiejszy przyjmuję do wiadomości, że "interfejs użytkownika" skopałem i obiecuje poprawę.

Mam już płytki które powinny obsłużyć 8 przycisków, ale za nim napisze program do nich minie pewnie z miesiąc lub dwa.
( Mam coś innego, priorytetowego do skończenia więc może być tak, że nic tu nie napiszę przez kilka dni... )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2020 16:11 przez SP4EJT.)
09-03-2020 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
RE: 4 małe moduły audio DSP za darmo ! - SP4EJT - 09-03-2020 15:35

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości