Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sondy pomiarowe z igieł do akupunktury
SP9BSL Offline
Sławek
*****

Liczba postów: 774
Dołączył: 20-10-2015
Post: #1
Sondy pomiarowe z igieł do akupunktury
Uruchamiając moduły o dużym zagęszczeniu elementów SMD, często z drobnym rastrem szukałem metody jak precyzyjnie dołączyć sondy pomiarowe analizatora logicznego/oscyloskopu bez lutowania kynaru lub innych cienkich przewodów które wiecznie się urywają. Bazując na pomyśle znalezionym w sieci postanowiłem wykonać dla siebie podobne "łoże testowe". Niestety gdy doszło do wydruku, musiałem praktycznie przerysować wszystkie elementy pod możliwości/ograniczenia mojej drukarki 3D. Rozwiązanie się całkiem dobrze sprawdza i umożliwia dotarcie z sondą w pewny sposób do bardzo gęstych wyprowadzeń układów scalonych lub innych elementów. Wykorzystane igły 25x0.25mm są w "owijce" z drutu miedzianego który umożliwia dolutowanie przewodów pomiarowych. Cena i dostępność igieł do akupunktury (~15PLN/100szt.) pozwala na budowę bardzo przydatnego stanowiska pomiarowego. Poniżej płytka SDR DDC w trakcie debugu sprzętowego funkcji SPI w FPGA.
İmage

Jeśli będą chętni zamieszczę pliki STEP/STL.

73 Sławek
16-09-2019 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sondy pomiarowe z igieł do akupunktury - SP9BSL - 16-09-2019 12:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości