Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #31
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
Witam!

Konsekwentnie dopiąłeś swojego cel - zazdroszcząc osiagniętego wyniku gratuluje! ;-)

Jak możesz zdradzić trochę ze swojego warsztatu to proszę potwierdź lub sprostuj moje naiwne wybrażenia co do zastosowanej procedury pomiaru i algorytmów.

Zasymulowałem sobie użyte przez Ciebie filtry dolnoprzepustowe i faktycznie, mam niemal identyczne wyniki jak podałeś więc domyślam się, dodatkowo z podanego wcześniej wykresu fft, że pomiar ma charakter homodynowy z częstotliwością przemiany ok. 11kHz?. Jeśli tak to dlaczego ta czestotliwość a nie niższa?

A więc zakładając, że mam rację co do tych 11kHz, w zakresie podstawowym LO oraz CLK generowane są w tej samej pętli PLL (zgodność fazy) z przesunięciem właśnie ok. 11kHz ale dla pomiarów powyżej 225MHz musiałeś zmniejszyć odstęp częstotliwości do ok. 3.7kHz?

Moduł impedancji wyznaczasz na podstawie pomiarów w kanale podstawowym (pomiar skalarny) a kanał referencyjny służy do jednoznacznego wyznaczenia fazy mierzonej impedancji ?

Mając dane w dziedzinie częstotliwości (po fft) stosujesz eliminację progową śmieci o poziomie niższym niż trzecia harmoniczna?

Mówiąc o 2048 próbek masz na myśli taką ich ilość dla jednego okresu mierzonego sygnału?

Jak masz inne ciekawostki dotyczące obróbki danych z pomiaru to chętnie ich wysłucham - zawsze warto uczyć się od lepszych ;-)

Mi chodzi po głowie zastosowanie zaawansowanej obróbki sygnałów do pomiarów bez wspomagania się PC co oznacza implementację fft w chip-ie ale na razie jestem na etapie rozpoznawania tematu :-(

L.J.
22-05-2019 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz) - SP6FRE - 22-05-2019 14:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości