Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CTCSS do Alanów np. CT-145 . Proteza dla dziadków. :)
SQ6ADE Offline
Radjoamator.
****

Liczba postów: 539
Dołączył: 05-04-2010
Post: #1
Rainbow CTCSS do Alanów np. CT-145 . Proteza dla dziadków. :)
Siemanko.
Wrzucam projekcik generatorka CTCSS do starych hendików. Może ktoś uratuje starego dziadka przed złomem. Należy pamiętać że rezonator to 12 MHz (nie jak 6MHz w PDF). Program napisałem w ASM dlatego więc jest szybki jak piorun Smile

Fusbity pokazane ze zrzutki ekranu z programatora Wellon. !!!!

Projektu PCB nie wrzucam bo jest banalny. Płytka może być mallutka jak 1/4 znaczka pocztowego aby zmieściła się do radia.

Endżoj ! Tongue

İmage

İmage

İmage
Wniosę drobną erratę .
Pomiędzy suwakiem PR-ka a wyjściem tonu (7) powinien być jeszcze szeregowo kondensator 100nF (C3 co widać na zrzutce z PCB) . Nie wiem czy jest super konieczny bo zazwyczaj radia mają już takowy separator DC . Nie chce mi się już wrzucać nowego schematu bo jestem leń Tongue

Dodatkowe dwie informacje :

Prawidłowo zbudowany i zaprogramowany układ generuje testowo ton 67Hz już tylko po podłączeniu zasilania 5V.
Bez podłączania do TRX.

W układzie wykorzystany został pin RESET Attiniego więc przy pomyłce w ustawieniu fusów w "biedaprogu ISP" może być zonk i trzeba będzie użyć programatora HV aby odzyskać pin RESET niezbędny do uruchomienia procedury ISP.


Załączone pliki
.hex  ct145.hex (Rozmiar: 955 bajtów / Pobrań: 688)
.pdf  ct145.pdf (Rozmiar: 139.01 KB / Pobrań: 975)

tylko na FM UKF -> Just True Sound Hi-Fi Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2019 19:29 przez SQ6ADE.)
06-02-2019 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
CTCSS do Alanów np. CT-145 . Proteza dla dziadków. :) - SQ6ADE - 06-02-2019 19:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości