Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #31
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Edit - 12.08.2019. Lokalizacja płytek Auto-manuall i Bypass. Zamocowane na tylnej ściance boksu ekranującego płyty PA. Płyty przednia i tylna już wygrawerowane. Czekam z niecierpliwością, aż dojadą do mnie. Może jutro...
Edit - 13.08.2019. Niestety płyty dziś nie doszły. Zamocowałem zasilacz do podstawy obudowy na tulejkach dystansowych 40 mm, a z drugiej strony płytkę LPF na tulejkach 25 mm. Po rozklokowaniu podzespołów wyszło na to, że lepiej na płytce Bypass spiszą się proste gniazda SMA, dlatego wstawiłem je po uprzednim wylutowaniu kątowych.

Edit - 14.08.2019. Płyty przyszły. Montaż idzie sprawnie. Do pełni szczęścia na tylnej płycie zabrakło gniazdka bezpiecznikowego. Jutro kopię swoje zasoby, bo to niemożliwe żebym nie miał. Na pewno jest - tylko gdzie?
Edit - 15.08.2019. Gniazdo bezpiecznika do tylnej płyty znalazłem i zamontowałem. Dziś również złożyłem do kupy przednią płytę. Multimetr RF będzie przykręcony na dystanse do przedniej części blachy ekranującej boksu PA. Jutro będą chyba brakujące tulejki do jego zamocowania i skręcam wszystko do kupy oraz zaczynam okablowanie. Dosyć upierdliwe było zamocowanie diod LED 3 mm w plastikowych oprawkach. Na przestrzał otwór 4,5 mm, a od środka blachy jeszcze lekki frez potrzebny do średnicy 5 mm. Plastikowe ząbki oprawek muszą mieć od środka miejsce, aby odchylić się do zatrzaśnięcia diód przy ich wciskaniu w oprawki. Miało być tanio i jest, ale roboty z tym tematem co niemiara. W docelowej wersji obudowy chyba trzeba będzie zastosować jakieś oprawki, w których montaż diód LED zajmie dosłownie chwilę. Na kolejnych fotkach wygląd wewnętrznej części płyty przedniej przy montażu LED - ów oraz przednia płyta wzmacniacza. Do szczęścia brakuje niebieskiego wyświetlacza, ale to potem - jak pisałem, bo będzie mocowany w innym miejscu. Generalnie dużo pracy iglakami, głównie ze względu na to, że dość grubo położyła się farba proszkowa, dlatego idzie to mozolnie - ale to w końcu prototyp. Notuję wszystko co jest do poprawienia, aby wprowadzić poprawki do projektu i by następne obudowy nie wymagały już tyle pracy i dopasowywania.
Na ostatnim zdjęciu strategiczny przyrząd, dzięki któremu sprawniej szło obsadzanie diód LED w plastikowych oprawkach - wycinak do otworów. W otworze chowa się łepek diody, a reszta opiera się o plastikowy kołnierz oprawki. Wycinakiem dociskamy kołnierz oprawki do powierzchni płyty, a od spodu wciskamy diodę do momentu, aż jej dół zaskoczy w ząbki.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2020 23:04 przez SP4LVC.)
13-08-2019 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP4LVC - 13-08-2019 22:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości