Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antek 2310 odbiera i nadaje
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #35
RE: Antek 2310 odbiera i nadaje
Witam!

Na początek uwaga o EL/PL509. Nie można jej bezpośrednio porównywać z 6P45S bo i przeznaczenie obu jest nieco inne. O ile 6P45S pracuje impulsowo to EL jest typową lampą wzmacniającą dla klasy A AB i B. Widać to choćby po charakterystyce przejściowej 6P45S gdzie napięcie anodowe ma tylko 50V a napięcie siatki 2 aż 175V. Niemniej, można, jako pierwsze przybliżenie, użyć danych lampy EL bo przynajmniej parametry statyczne są porównywalne.
Dziękuję za pełną dokumentację 6P35S gdzie teraz widzę, że nie będzie ona oddawać warunków pracy lampy we wzmacniaczu dla Antka - właśnie ze względu na różnice w parametrach napięcia anodowego i siatki 2.
Ale właśnie z tego wykresu wynika ekstremalnie duże nachylenie charakterystyki lampy (od 10 do 30mA/V - w zależności od punktu pracy) i nie ma się co dziwić, że większość aplikacji dla niej to układ z uziemioną siatką.
Swoje poprzednie, i trochę nudne wywody, skorygowałbym jednak teraz w ten sposób aby prąd spoczynkowy lampy ustalić na niższym poziomie: 30-50mA.
Czekam na dalszy postęp w tym temacie tym bardziej, że jakkolwiek nie mam teraz warunków do zbudowania konstrukcji lampowej ale ciągnie mnie do tej technologii od której zaczęła się moja przygoda z elektroniką.

L.J.
23-04-2019 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Antek 2310 odbiera i nadaje - SQ1D - 02-07-2018, 10:06
RE: Antek 2310 odbiera i nadaje - SP6FRE - 23-04-2019 22:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości