Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CH340G Chiński CHIP USB UART
SP5IOU Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 120
Dołączył: 02-05-2013
Post: #1
CH340G Chiński CHIP USB UART
Tak sobie patrzę na klony Arduino Nano i widzę że używają chińskiego chipa USB - UART CH340G.
Z transmisją USB niema z tym chipem żadnych problemów, drivery dostępne i niema gimnastyki jak z podróbkami FTDI czy Prolific, no bo Chińczycy nie podrabiają swoich chipów.
W dodatku taki sacalak znaczmnie łatwiej wlutować niże te co wymieniłem a już napewno łatwiej niż Silab.

Znalazłem na ebayu te kostki. Są tanie - 2.73 PLN za 2 sztuki - darmowa przesyłka.
Wymagają kwarcu 12 MHz lub podłaczenie zawnętrznego oscylatora 12MHz - tak jest to zrobione w klonach Arduino Nano.

Kostka ma wyjścia i wejścia pełnego RS-232.

Może być interesującą alternatywą dla FTDI, zwłaszcza dla tych, co nie poradzą sobie z wlutowaniem takiej kostki.
Ostatnio musiałem wymieniać zepsuty FTDI, to była dla mnie trauma. Uwaliłem CH340G w Arduino Nano i bezstresowo wylutowałem z innego Arduino co miał walniety procesor i przelutowałem do drugiego modułu.

W dataheet są schematy aplikacji, od prostego konwertera USB UART poprzez implementację pełnego konwertera USB RS232 na CH340G i MAX232 aż do konwertera z izolacją optyczną.

KLucz do poszukiawń na ebay:
CH340 na ebay

link do datasheet:
CH340G Datasheet

kwarce 12MHz większe i mniejsze - kilka sztk za złotówkę.
Kwarce 12MHz na Ebay

73's Marcin.
22-01-2018 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
CH340G Chiński CHIP USB UART - SP5IOU - 22-01-2018 16:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości