Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt balkonowej instalacji antenowej.
MOSFET Offline
Jakub
*

Liczba postów: 39
Dołączył: 06-05-2017
Post: #1
Projekt balkonowej instalacji antenowej.
Witajcie Koledzy.

Chciałbym z Wami skonsultować i zasięgnąć rad i doświadczeń.
Zamierzam zbudować instalację antenową 'balkonową' złożoną z ruchomego bomu (2-3m rury PCV wzmacnianej czymś np. karbonem) na zawiasie. Bom byłby odchylany podczas pracy przy radiostacji i chowany (równolegle do balkonu). Rozwiązanie takie nie rzuca się w oczy sąsiadów (przez większość czasu i tak nie mam czasu na radio) i jest wg. mnie bardzo bezpieczne pod względem 'piorunowym'. Chciałbym jednak skonsultować z Wami kwestię uziemienia.
Na bomie jakaś antena na 2m (np J-pole) i magnet loop na KF. Ale to nie ma znaczenia dla tego, co chciałbym z Wami skonsultować.

1. Zamierzam zrobić możliwość odłączenia bomu od feedera wychodzącego z mieszkania (tzn feeder idzie z mieszkania do złączki na balkonie a dopiero do niej jest podłączany bom antenowy, połączenie jest rozłączane w razie QAZ).

2. Czy jest sens łączyć bom na stałe z instalacją odgromową budynku? Obok mojego balkonu idzie zwód, z którego mógłbym łatwo (w sensie łatwości mechanicznej) skorzystać. Boje się, że w razie trafienia pioruna w dachowy piorunochron, mam na tym zwodzie tysiące woltów.

3. Czy feeder idący z pokoju na balkon muszę podłączyć do uziemienia, jeśli w czasie burzy i tak bom jest odłączony od feedera?

4. Znacie jakieś dobre metody na zmierzenie rezystancji uziemienia, jaką daje kaloryfer? (zamierzam wykorzystać go do uziemienia feedera idącego do mieszkania).

Uciekajcie szybko dzieci, gdy świetlówka sama świeci!
04-06-2017 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Projekt balkonowej instalacji antenowej. - MOSFET - 04-06-2017 14:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości