Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt odbiornika komunikacyjnego
SP9ODG Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 14
Dołączył: 22-12-2009
Post: #9
RE: Projekt odbiornika komunikacyjnego
Witam i dziekuje za mnóstwo informacji .
Obejrzałem jeszcze raz dokumentacje odbiornika z radioelektronika wg.SP9RG i moim zdanie jest chyba najbardziej rozbudowaną konstrukcją posiada płynna regulacje szerokości pasma i filtry pasmowe natomiast odstrasza brakiem dostepności rdzeni (konstrukcja oparta o POLFER i przypadkowe rdzenie) (nawiasem mówiąc co to jest rdzeń karbonylkowy?) o ile rdzenie pierscieniowe idzie znaleźć bo zamienniki istnieją to korpusy z rdzeniami ferytowymi i aluminiowymi raczej nie do zdobycia jednak kusi mnie zeby spróbować go zrobić .i to w smd było by fajnie bo tanio i prosto tylko projektowania mnóstwo.
Znalazłem dzisiaj prostszą ale ładnie zaprojektowana konstrukcję z elektora
https://www.elektormagazine.com/magazine...0612/18416
płytki sa schematy są ale wsadu do procka nie uświadczysz niestety.A konstrukcja fajna i do zrobienia na szybko ,tylko filtrów pasmowych niema ale do przeskoczenia bo szło by doprojektować. Niestety marny jestem w programowaniu bo można by któryś z popularnych projektów dds-a adaptować.
jeszcze prostsza jest konstrukcja 4Z5KY ale takze trzeba synteze projektować.
Wniosek- nie ma w sieci kompletnego projektu tylko trzeba kombinować więc jak nie zdobędę wsadu do projektu z elektora to chyba skoncentruje sie na odbiorniku SP9RG

z poważaniem
Bogdan Sowa
(08-02-2016 20:53)SQ7GVU napisał(a):  Jeśli jednak potrzeba czegoś bardziej zaawansowanego, to proszę: http://www.expressreceiver.com

NOO cudny tylko że tylko pasma amatorskie więc dalej trzeba przerabiać bo zależy mi na całym zakresie ,ale konstrukcja śliczna.

z poważaniem
Bogdan Sowa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016 21:44 przez SP9ODG.)
08-02-2016 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Projekt odbiornika komunikacyjnego - SP9ODG - 08-02-2016 21:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości