Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików
Czołem Koledzy! Swego czasu dostałem taką antenę uszkodzoną. Złamana jest rurka górna i ktoś to naprawił jak potrafił. Okazało się że aby antena działała znowu "jak nowa" potrzebna jest nowa rurka. Poszukałem i znalazłem ! Okazało się że zbudowana jest z grubościennych rurek od centralnego i takie rurki mocne i tanie można kupić za przysłowiowe grosze. Ostatnia górna rurka to przysłowiowa "szesnastka " po 2,70 zł za metr. Kupiłem , rozebrałem i teraz powstaje pytanie - czym to skleić ?? Bo owszem klej jest , nawet przypomina to i owo ale co to jest ??? Czy klasyczny klej do rurek od centralnego "weźmie" metal z plastikiem ? Bo swego czasu Radmor kleił elementy w aparaturze morskiej , i tam używano lakieru bezbarwnego ( do drewna ... ???) z jakimś utwardzaczem. Tak to było twarde że podczas demontażu farba złaziła z tym "lakierem" a element zostawał goły. O ile w ogóle dawał się oderwać w całości -hi. Takie coś by było dobre tylko czym był ten utwardzacz ? Poproszę o kilka słów Kolegów chemików bo ja jestem elektronikiem i elektrykiem a nie fachowcem od chemii. A szkoda fajnej anteny.
03-10-2015 8:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików - SP3SUZ - 03-10-2015 8:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości