Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masakra na KF, zakłócenia - film
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #17
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film
Kolego SP5CII, pisałem wcześniej że z uwagi na melodie zakłóceń i godziny w jakich mi sieje, jest to na 99% TV. I powiem Wam że warto słuchać, nagrywać i porównywać.

Obwieszczam wszystkim że zagłuszarka została namierzona!!!

Tak jak pisałem jest to TV. Namierzyłem poprzez to że dobrze dedukowałem iż "melodia burczenia" zmienia się w takt zmian jasności matrycy.

A dokładniej to siedziałem z włączonym skanerem czekając aż pojawi się BRUM bo akurat dzisiaj było całe popołudnie cicho. BRUMIENIE pojawiło się po godzinie 23:00.
Podłączyłem antenę ferrytową do skanera i poszedłem na balkon. Pomyslałem sobie że przynajmniej po poświacie TV na firankach w oknach i zmianie melodii brumu zgodnej ze zmianami jasności tej poświaty, zobaczę kto oglada ten sam kanał w TV. Zakładając oczywiście że to blok prostopadły do mojego (blok jest w formie 3 budynków prostopadłych do siebie w formie litery C) innych z tej pozycji nie widzę przecież.
Po minucie obserwacji, jak tylko oczy przywykły do ciemności, zobaczłem to co sobie wydedukowałem wcześniej.

Dokładnie takie zmiany poświaty w jednym z mieszkań po lewej stronie na ostatnim pietrze jak miałem melodie brumienia w odbiorniku.

Wystarczyło poczekać aby zgasili TV i poszli spać co by potwierdzić lokalizację źródła zakłóceń bo przecież ten sam kanał mogło oglądać 20tu innych sąsiadów. Brumienie znikneło dokładnie w tej samej sekundzie co wyłączenie TV i nastanie ciemności w lokalu.

Opisuję metodę dla innych szukających zakłócaczy na swoim osiedlu.
Jak widać ta metoda się sprawdza i jest skuteczna. Do tego jest mało inwazyjna.


Zostaje teraz rozmowa z sąsiadami i próba nakłonienia do założenia filtrów RFI na kable. Może to coś da. Jak nie, będę myślał dalej.
Odezwę się jeszcze w tym temacie to podam model TV o ile uda mi się to ustalić i dalsze losy sprawy.

Pozdrawiam!
28-06-2015 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Masakra na KF, zakłócenia - film - SP5MET - 28-06-2015 23:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości