Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prosty pomiar tranzystora... (a może jednak to inny element?)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #11
RE: prosty pomiar tranzystora... (a może jednak to inny element?)
Chciałbym tylko potwierdzić - oscylator pracuje również na BF241, kiedy go odpowiednio wlutowałem Smile
Oczywiście musiałem użyć nowego egzemplarza, bo ten pierwszy nie przeżył niestety pierwszego nieprawidłowego podłączenia.
Henryku - jeszcze raz dziękuję za odpowiedź! Nie miałem pojęcia, że tego typu diody występują w tranzystorach bipolarnych w.cz. Widuje się czasami różne diody w katalogach dla tranzystorów polowych, ale żeby w bipolarnym... Smile

Prócz tej wiedzy o diodzie z tego wątku można wyciągnąć jeszcze jedną naukę: czasami ten sam tranzystor ma różne wyprowadzenie nóżek u różnych producentów (patrz moja nota katalogowa z pierwszego posta).
Często trudno jest po samych napisach na elemencie (jeśli nie ma loga) zgadnąć, kto jest producentem, a więc dobrać właściwy katalog.
Wtedy więc może przydać się szybki pomiar tranzystora wspomnianą tu metodą i pamiętając o tej możliwej diodzie na E-C Big Grin

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
29-04-2015 8:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: prosty pomiar tranzystora... (a może jednak to inny element?) - SP3GO - 29-04-2015 8:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości